Jaapani paber CHIYOGAMI 70 g/m² 21 x 29,7 cm (A4) - ERINEVAD TOONID

Brand

Jaapani paber CHIYOGAMI 70 g/m² 21 x 29,7 cm (A4) - ERINEVAD TOONID

Laokood: 102162
Erksavärvilised kaunid, Chiyogami paberid on trükitud käsitsi siiditrükktehnikas. Selle töömahuka protsessi käigus trükitakse iga värv paberil eraldi. Mõnikord kasutatakse ühe mustri loomiseks kuni 12 erinevat värvi, sealhulgas kuldset või muud metalliktooni. Kuna chiyogami paber on pärit erinevatest stuudiotest, võib paberi täissuurus erineda, kuid täissuuruses lehe mustriline ala on alati 64 × 98 cm , mida ümbritseb igast küljest printimata äär.

Algselt Edo ajastul välja töötatud jaapani värviliste kujundustega mooruspuupaberid trükiti puulõigete abil väikeste kodutarvikute katmiseks ja pabernukkude meisterdamiseks. Tänapäeval trükitakse Chiyogamit kõikjal Jaapanis käsitsi siiditrükis väikestes stuudiotes. Trükkimiseks kasutatakse pleekimiskindlaid pigmente. Uusi mustreid, nii traditsioonilisi kui ka kaasaegseid, toodetakse pidevalt lõpututes värvikombinatsioonides.
Paberid on väga sitked ja tugevad, ning sobivad ideaalselt raamatute, purkide ja karpide katmiseks, kaartide ning kollaažide tegemiseks, fotode ja kunstiteoste taustaks või raamaturiiulitele ja seintele aktsendiks. Võimalused on piiramatud !

Chiyogami imitatsiooniga pabereid toodetakse praegu ofsettrükiga teistes Aasia riikides. Ärge laske end petta madalama kvaliteediga imitatsioonidest, mis tõenäoliselt pleegivad kiiremini ja aluspaber millele trükitakse ei ole nii tugev ja sitke kui originaalpaberitel. Ehtsate Jaapani siiditrükiste erksuse ja tugevusega need ei võistle.

Iga Chiyogami lehe valmistamine on uskumatult töömahukas protsess. Esialgsest kujutisest tuleb valmistada terve hulk mustriga trükivõrke, mis on terve paberilehe suurused, üks võrk iga mustris nähtava värvi kohta.
Aluspaber liimitakse esmalt ajutiselt tasasele pinnale. Tänapäeval on kasutusel plast- ja metallvõrgud. Metallraami peale pingutatud võrgule kantakse valgustundliku emulsiooni abil trükitav kujutis. Trükivalmis raamid seadistatakse trükikarussellile – iga värv kantakse trükilauale kinnitatud tootele eraldi. Soovitud kujutis on võrgus avatud, ülejäänud võrgu augud aga kaetud. Värvi laialiajamiseks ja üleliigse värvi eemaldamiseks kasutatakse raaklit. Värv kuivab ja kinnistub esemele kuivatustunnelis või lihtsalt õhu käes. Trükivärvid segatakse iga prindi jaoks eritellimusel, nii et mõnikord ei ole värvid täpselt nagu eelmisel partiil. Pärast värvi pealekandmist paber kuivatatakse. Protsessi korratakse iga värvi puhul – kolm kuni 15 korda – kuni mustrid on täielikult trükitud.
1,90

Laos olemas

  • Punane-hõbe kolmnurk/Red-silver triangle Tumesinised jooned/Dark blue lines Must roos/Black rose Valge ruut/White square Kirsiõis valge-kuld/Cherry blossom white-gold Kirsiõis must-kuld/Cherry blossom black-gold Pruun ruut/Brown square Võõrasemad pruun/Step-mothers-brown Loomad/Animals Sinised triibud/Blue stripes Õied sini-must/Blossom blue-black Nelgid hallil taustal/Dianthus on the grey Nelgid kuldsel taustal/Dianthus on the gold Kristall valge-kuldne/Crystal white-gold Kristall must-kuldne/Crystal black-gold Hall lillekärg/Grey flower comb Valge lillekärg/White flower comb Ristipunktid must/valge/Geometric black/white CP Kuld-roosa-punane/Gold-pink-red CP Kuld-must-sinine/Gold-black-blue CP Alpi lilled/Alpine flowers CP Kristall must-valge/Crystal black-white CP Ilutulestik/Fireworks Kirjud lilled/Multicolored flowers Sinised lilled/Blue flowers Hallid triibud/Grey stripes Valged täpid pruunil/white dots brown sinised päevavarjud/Blue sunshades Kirsiõied lilla/Cherry blossoms violet Kollane/punased lilled/Yellow/red flowers Valge/must/White/black Must/kollane/Black/yellow Võõrasemad sinine/Step-mothers blue Must-kuld kolmnurk/Black-gold triangle Võõrasemad punane/Step-mothers-red Triibud hele/Stripes light Triibud tume/Stripes dark Väikesed mustad lilled/Small flowers black Linnud/Birds Kollased viljapead/Yellow grain Kollased lilled/Yellow flowers Sini-must-valge lill/Blue-black-white flowers Hõbe-kuld suled/Silver-gold feathers Roosa-punane lill/Rose-red flowers Puna-kuld-must laine/Red-gold-black waves Sinised lained/Blue waves Must-kuld krüsanteem/Black-gold chrysanthemum Must-kuld lill/Black-gold flower Must-kuld õhupall/Black-gold balloon Tumesinine taevas/Dark blue sky Hall taevas/Grey sky
Brand